Pierwszy z koncertów muzyki patriotycznej pod wspólnym tytułem "Nie ma Kaszub bez Polonii" odbył się w piątek 11.05 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Gdyni-Chyloni. Wystąpiły Gdyński Chór Kameralny oraz chór Dzwon Kaszubski prezentując utwory patriotyczne, historyczne i współczesne, śpiewane po polsku i po kaszubsku. Publiczność włączała sie kilkukrotnie we wspólny śpiew popularnych pieśni żołnierskich.

 

Drugi koncert odbył się 23 czerwca w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni. Dodatkowo, do dwóch wspomnianych wcześniej chórów dołączył trzeci - Chór dziecięcy SORRISO ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Chyloni. Każdy z zespołów prezentował się oddzielnie, a wybrane pieśni oraz finałowy hymn "Nie ma Kaszub bez Polonii" zostały wykonane wspólnie przez połączone składy 3 chórów. Korzystając z przygotowanych śpiewników publiczność wzięła udział we wspólnym wykonaniu wybranych pieśni żołnierskich i kaszubskich.

 

Poprawiono: 16 sierpień 2018

  Humoreska

nagranie2

 

 

Poprawiono: 11 lipiec 2018

 

Poprawiono: 13 styczeń 2018

Zapraszamy na koncerty muzyki patriotycznej pod wspólnym tytułem "Nie ma Kaszub bez Polonii".

Pierwszy z koncertów odbędzie się w piątek 11.05 g.19:15 (po Mszy św.) w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Gdyni-Chyloni.
Gdyński Chór Kameralny oraz chór Dzwon Kaszubski zaprezentują utwory patriotyczne, historyczne i współczesne, śpiewane po polsku i po kaszubsku. Koncert wzbogaci wykład o historii Kaszub, a także wspólny śpiew piosenek patriotycznych.

Drugi koncert, o podobnej tematyce, choć z nieco wzbogaconym repertuarem, odbędzie się 23 czerwca. Dodatkowo, do dwóch wspomnianych wcześniej chórów dołączy jeszcze trzeci - Chór dziecięcy SORRISO ze Sykoz podtsawowej nr 40 w Chyloni. Każdy z zespołów zaprezentuje kilka utwórów oddzielnie, ale wybrane pieśni wykonane zostaną w połączonym składzie trzech zespołów.

Na oba koncerty WSTĘP WOLNY.

 

Poprawiono: 27 czerwiec 2018

 

Poprawiono: 25 grudzień 2017