Fantastyczny, radosny i kolorowy koncert muzyki chóralnej usłyszymy po raz kolejny w sali widowiskowej Domu Rzemiosła. Wystąpią: Gdyński Chór Kameralny oraz sopocki Chór SSW Mundus Cantat.

Będzie to koncert charytatywny, podczas którego przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz podopiecznych gdyńskiego Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz hospicjum dziecięcego Bursztynowa Przystań.

OTWÓRZMY NASZE SERCA !!!

Zapraszamy w niedzielę 30 czerwca o g.19.00.

Poprawiono: 14 czerwiec 2019

Amerykańskie evergreeny Bożonarodzeniowe - White Christmas, Let it snow, Jingle bells i in. oraz polskie kolędy i pastorałki zaśpiewa Gdyński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Klemenskiego.

To trzeci koncert z cyklu "Chóry w Ratuszu" , na który zapraszamy w niedzielę 16 grudnia o g.14.00.

 

posłuchaj:    Let it snow


   

Poprawiono: 09 grudzień 2018

  Humoreska, muz.A.Dvorak, opr.S.Głowacki, sł.Z.Haraschin

You've got a friend in me, muz.R.Newman, arr.M.Huff (akomp.Marta zawada-Żychlińska)

 

 

Poprawiono: 01 październik 2018

Dwa chóry kameralne, holenderski "Pur Sang" i polski "Gdyński Chór Kameralny", wystąpią wspólnie prezentując europejską i amerykańską muzykę chóralną.

W niedzielę 21.10 w Gdańsku, jako inaugurację cyklu "Chóry w Ratuszu" usłyszymy klasyczną i współczesną muzykę świecką, natomiast w poniedziałek 22.10 w Gdyni zabrzmi klasyczna i współczesna muzyka religijna.

  

 

Poprawiono: 11 październik 2018

Pierwszy z koncertów muzyki patriotycznej pod wspólnym tytułem "Nie ma Kaszub bez Polonii" odbył się w piątek 11.05 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Gdyni-Chyloni. Wystąpiły Gdyński Chór Kameralny oraz chór Dzwon Kaszubski prezentując utwory patriotyczne, historyczne i współczesne, śpiewane po polsku i po kaszubsku. Publiczność włączała sie kilkukrotnie we wspólny śpiew popularnych pieśni żołnierskich.

 

Drugi koncert odbył się 23 czerwca w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni. Dodatkowo, do dwóch wspomnianych wcześniej chórów dołączył trzeci - Chór dziecięcy SORRISO ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Chyloni. Każdy z zespołów prezentował się oddzielnie, a wybrane pieśni oraz finałowy hymn "Nie ma Kaszub bez Polonii" zostały wykonane wspólnie przez połączone składy 3 chórów. Korzystając z przygotowanych śpiewników publiczność wzięła udział we wspólnym wykonaniu wybranych pieśni żołnierskich i kaszubskich.

 

Poprawiono: 16 sierpień 2018